Митрополит Епіфаній звершив Божественну Літургію у Преображенському храмі міста Блектаун, Австралія

18 Листопада 2017

 

11 листопада 2017 р. Високопреосвященнійший митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній звершив Божественну Літургію у Свято-Преображенському храмі міста Блектаун, що на околиці Сіднею (Австралія).

 

Довгоочікуваний візит митрополита згуртував громаду, очолену головою управи Андрієм Безкоровайним, який з хлібом та сіллю зустрів владику біля входу до храму.

 

Свято-Преображенський храм є першим збудованим українцями храмом на Австралійському континенті.

 

Окрім настоятеля прот. Євстахія Дороша на Божественній Літургії з архіпастирем співслужили: прот. Василь Лило, прот. Святослав Красій, прот. Сава Пізаніас, свящ. Вадим Коренюк та протодияк. Василь Дідора.

 

Наприкінці богослужіння Патріарший намісник виголосив проповідь. Слово митрополита Епіфанія про єдність українців під омофором Української Православної Церкви Київського Патріархату звучало ствердно і переконливо. Владика передав усім благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та вручив церковні нагороди: прот. Євстафію Дорошу – Орден св. Миколая Чудотворця, голові управи Андрію Безкоровайному – медаль “За жертовність і любов до України”, активним парафіянам громади були вручені благословенні Патріарші грамоти.

 

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

 

Урочистості продовжилися у церковній залі. Перед присутніми ще раз мав слово Патріарший намісник, який запевнив усіх українців в тому, що УПЦ Київського Патріархату не полишить своєї опіки над українцями Австралії. Незважаючи на віддаленість від Батьківщини, українська православна громада Австралії продовжує зростати.

 

Візит митрополита Епіфанія є важливою подією у житті українських православних громад далекої Австралії. Адже організаційно-юрисдикційне упорядкування українських духовних представництв є важливим кроком для зміцнення української присутності та утвердження статусу Помісної Української Православної Церкви у світі. Зміцнення зв’язків з духовним центром – Києвом, стало запорукою єднання церковних громад та осередків в ім’я збереження своєї ідентичності та розширення духовного простору Українського Православ’я.

 

Останнi новини